Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Szkolne Koło LOP
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Adopcja na odległość
· Innowacje pedagogiczne
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:699
Wczoraj:1,139
W tym tygodniu:1,838
W tym miesiącu:25,772
W tym roku:1,381,689
Wszystkich:5,836,377
Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czarnem z programem ,,Bezpieczna szkoła”
W dniu 22 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach gościli funkcjonariusze  Zakładu Karnego w Czarnem z programem przygotowanym przez Pana Cezarego Sierzputowskiego ,, Bezpieczna szkoła”. Uczniowie  klas IV-VI mieli możliwość wysłuchania Pani  psycholog Joanny Brusiło, która  przedstawiła informacje o tym, jak chronić przed zgubnymi skutkami jednej z najgorszych plag współczesnego społeczeństwa - przed dopalaczami i przekazała  wiedzę  na temat konsekwencji zdrowotnych oraz wskazała  sposoby  zapobiegania istniejącym zagrożeniom. Podczas spotkania wyświetlona  została prezentacja "Dopalacze niszczą życie". Kolejnym  poruszonym tematem   było bezpieczeństwo uczniów  w czasie ferii świąteczny. Pan porucznik Tomasz Zienkiewicz, zbrojmistrz   przypomniał  wszystkim dzieciom o zagrożeniach związanych z używaniem środków pirotechnicznych., a  w prezentacji  wskazał dobre rady posługiwania się nimi.  Również przypomniał o  stosowaniu elementów odblaskowych, zwłaszcza w sezonie "jesienno - zimowym", dla własnego i innych bezpieczeństwa. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów pokaz szkolenia psów, który został poprzedzony prezentacją przedstawioną przez kapitana Pana Marcina Kulik kierownika działu szkolenia przewodników i tresury psów służbowych. Przypomniano dzieciom, jak należy postępować w przypadku ataku psa. Dzieci ćwiczyły bezpieczne, obronne pozycje, które należy przyjąć podczas ataku psa. Zależnie od sytuacji był "żółwik", "drzewo" lub "naleśnik". Niewątpliwą atrakcją zajęć było spotkanie z funkcjonariuszami i ich psami służbowymi. Był owczarek belgijski  - pies szkolony w kierunku wykrywania narkotyków oraz patrolowo - tropiący owczarek niemiecki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z ich pracą podczas pokazów,  pogłaskania, czy też z zabawy. Zajęcia zakończono fotkami z funkcjonariuszami  i ich psami oraz podziękowaniami.

Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

21 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach obchodzono Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Celem obchodów było propagowanie  i utrwalenie wśród społeczności szkolnej postaw tolerancji i życzliwości. Tego dnia obowiązywał kolor żółty, ponieważ jest to symbol radości i optymizmu, a każda klasa miała za zadanie wykonać na żółtym brystolu plakat na temat tolerancji i życzliwości. Uczniowie z klas IV uczestniczyli w spotkaniu z pensjonariuszami Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa” w Bobolicach. W trakcie spotkania odbyły się trzy konkurencje: nawlekanie makaronu na sznurek, następnie wypisywanie skojarzeń związanych z życzliwością i tworzenie „Drzewa życzliwości” oraz najszybsze toczenie piłki lekarskiej. Gospodarzem tego dnia był Samorząd Uczniowski oraz Panie Anita Jasińska, Danuta Karwowska, Agnieszka Bartczak, Monika Pachołek.

Galeria zdjęć

Dzieci prawa to nasza wspólna sprawa
Przez cały ubiegły tydzień tj. od 14. do 19. listopada 2016 roku uczniowie SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach uczestniczyli w zajęciach, których celem było przybliżenie praw dziecka. Wszystkie zajęcia poprzedzone były prezentacją multimedialną. I tak uczniowie klas trzecich i czwartych malowali przygotowane rysunki , głośno czytali poszczególne prawa, z których trudno było wybrać te najważniejsze, bo tak naprawdę wszystkie są ważne w jednakowym stopniu. Z kolorowych ilustracji powstawały  plakaty, a oprócz tego, każde dziecko mogło wybrać i przypiąć do ubrania znaczek przedstawiający jedno z praw. W klasach piątych dzieci same projektowały ilustrację do wybranego przez siebie prawa z Konwencji o Prawach Dziecka. Z ich pomysłów  powstały również plakaty. Oni także przypinali znaczki z wybranymi przez siebie prawami. Uczniowie klas szóstych wypisywali prawa dziecka  i sytuacje, w których prawa dziecka są łamane. Dyskusja, jaka wywiązała się w trakcie pracy pokazała, że uczniowie znają istotę sprawy. Ponadto dzieci wykonały kolejne zadanie, projektowały znaczki symbolizujące prawa dziecka. Działaniami edukacyjnymi związanymi z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka w naszej szkole objętych zostało 235. uczniów, powstało 11 plakatów propagujących prawa dziecka oraz szereg projektów znaczków zawierających symboliczne przedstawienie tych praw.

Bezpieczna droga do i ze szkoły
To już kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa uczniów. Tym razem 03.11.2016 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach odbyło się spotkanie z nadkomisarzem policji z Koszalina panem Robertem Faryniarzem. Uczniowie klas I-III tj. łącznie sto sześćdziesiąt najmłodszych dzieci z naszej szkoły zostało zapoznanych z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Ponadto nadkomisarz poinformował uczniów w jaki sposób należy się zachować w przypadku nieznajomych osób chcących naruszyć naszą przestrzeń osobistą w drodze do szkoły, domu czy sklepu. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu sali pracownikom szkoły oraz nauczycielowi Zbigniewowi Rewkowskiemu.
Anna Kustrzycka-Broda
Edukacji nigdy za wiele
27 października 2016 r. uczniowie klas czwartych SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w zajęciach w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie . Zapoznali się ze sposobami oszczędzania energii elektrycznej , wody , zasadnością segregowania odpadów a przede wszystkim z rodzajami odnawialnych źródeł energii i metodami jej pozyskiwania . Samodzielnie wykonywali wiatraki , które wykorzystują siłę wiatru . Uczniowie , z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego mogli segregować odpady czy grać w gry na interaktywnej podłodze . Pobyt nad morzem wiązał się również z poznaniem cech krajobrazu nadmorskiego a dodatkową atrakcją było wejście na latarnię morską w Gąskach.

Sukces naszych uczennic
22 października 2016 roku,  uczennice Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach  Magdalena Klimek i Jagoda Kliś pod opieką Moniki Pachołek wzięły udział w XI Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej w Koszalinie. Magda zarecytowała anonim oraz wiersz Antonety Anny Bednarek pt. „Kiedy jest ci smutno” , zdobywając tym samym II miejsce, natomiast Jagoda Kliś zdobyła III miejsce za wiersz Władysława Babisa pt. „Modlitwa” oraz autora nieznanego pt. „Adam i Ewa”. Dziewczęta za swoje recytacje otrzymały od Organizatorów nagrody książkowe i dyplomy. Jak co roku organizatorami imprezy było: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Koszalinie. Dziewczętom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

Spotkanie z archeologią
19 października 2016 r. z inicjatywy dyrektor szkoły pani Renaty Kowalskiej , uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach poświęconych dziedzictwu archeologicznemu rejonu Bobolic . Przypomnieli sobie czym jest archeologia , jakie są jej zadania , poznali też nieinwazyjne metody pracy archeologów . Zajęcia prowadzili wykładowcy Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pani Monika Pławska i dr Michał Pawleta . Uczniowie  wykazali zainteresowanie i zaangażowanie w zgłębianiu wiedzy archeologicznej.

Bohaterom 1944 roku

Uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji  BOHATEROM włącz historię. W każdej klasie przeprowadzone zostały zajęcia, w czasie których omówiono ważne fakty związane z powstaniem oraz zaprezentowano sylwetki powstańców.  Nasze działanie polegało na wypełnieniu kartki pocztowej  i wysłaniu jej do wybranego powstańca. Wspierani przez nauczycieli uczniowie wysłali 87 kart pocztowych dziękując powstańcom za poświecenie, determinację w walce z okupantem. Miedzy innymi tak uczymy się historii  i poznajemy dzieje naszego narodu, tak wyrażamy swój patriotyzm. Powstanie warszawskie zapisało się w historii jako jedno  z ważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Ci, którzy brali w nim udział, poświęcili wszystko, by wałczyć o naszą wolność. Niewielu ich pozostało, pamiętajmy o nich.
B. Imbiorkiewicz

Przyjęcie uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej

Idą pierwszaki – dawne maluch.

Jeden w drugiego to same zuchy.

Buzie umyte i ręce czyste.

Każdy na plecach dźwiga tornister.

Z bijącym sercem stają przed szkołą:

- Jak im tu będzie?

- Chyba wesoło!

Dnia 5 października 2016r. 21 uczniów klasy pierwszej zostało przyjętych do społeczności szkolnej. W programie artystycznym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, po czym złożyły uroczyste ślubowanie w obecności pani dyrektor Renaty Kowalskiej, pani dyrektor Agnieszki Borkowskiej, wychowawcy Małgorzaty Michalak oraz przybyłych rodziców. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i książki, a w nagrodę rodzice zafundowali swoim pociechom wyjazd do Multikina.

Sprzątanie Świata - Polska 2016
23 edycja akcji Sprzątanie Świata-Polska przebiegła pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji było: promowanie poszanowania zasobów i fektywnej segregacji, unikanie odpadów, szacunek do przedmiotu, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Clean Up the Word w Polsce,  odbyła się w dniach 16-18.09.2016r. Po raz 23. uczestniczyła w niej Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Bobolicach. Podobnie jak w latach ubiegłych akcję poprzedził apel zorganizowany w przeddzień akcji tj. 15.09.2016r. dla klas IV-VI. Scenka dramatyczna w wykonaniu uczniów klasy VI b uświadomiła, jak dużo śmieci wytwarza człowiek i jak nasze niefrasobliwe zachowania przyczyniają się do powstawania wysypisk. Żartobliwe filmy „NieNiepotrzebni” zachęcały do sortowania śmieci i wyjaśniły, co to jest recykling. Z przygotowanej prezentacji uczniowie poznali historię akcji Clean Up the Word na świecie i w Polsce. Całość uświetniła piosenka zachęcająca do selektywnej zbiórki odpadów w wykonaniu zespołu wokalnego kierowanego przez Panią I. Mirotę. Pani Cecylia Kula-Tomaszewska, która przygotowała apel, przypomniała o zasadach  bezpieczeństwa podczas sprzątania wyznaczonych terenów oraz zapoznała z jej przebiegiem w naszej szkole. Imprezie towarzyszyła okolicznościowa gazetka edukacyjna wykonana przez Panią  D.  Karwowską

„QUO VADIS” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku
3 września 2016 r. również w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Cieszymy się, znaleźliśmy się wśród ponad 2200 miejsc Narodowego Czytania zgłoszonych do udziału w tegorocznej akcji. Dzięki zaangażowaniu wielu  Rodziców, Nauczycieli i Uczniów mogliśmy chociaż na  dwie godziny przenieść się  do czasów Nerona i pierwszych chrześcijan. Przeczytaliśmy VIII i XII część adaptacji wybitnej powieści Patrona naszej szkoły. Tegoroczna lektura została wybrana  w wyniku internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława Stanisława Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Powieść Henryka Sienkiewicza  jest bardzo popularna, o czym świadczy ogromna ilość przekładów na języki obce. Jednakże przeczytanie całej powieści zajęłoby... całą dobę. Dlatego Tomasz Burek, krytyk literacki, dokonał adaptacji powieści dla akcji Narodowego Czytania. Było to  zadanie trudne, ale Panu Tomaszowi Burkowi doskonale się to udało. Dzieło nie straciło na swoim artyzmie. Również w naszej szkole, noszącej przecież imię autora „Quo vadis”, zmierzyliśmy się z tym zadaniem. Było to godne polecenia przedsięwzięcie zrealizowane w Roku Henryka Sienkiewicza. Jako uczestnicy akcji otrzymaliśmy z Biura Prezydenta RP pamiątkową pieczęć, którą można ozdobić swój egzemplarz powieści, do czego zachęcamy Rodziców i Uczniów.
Agnieszka Borkowska

BIP
Nasz Facebook!
1% dla Placówek Edukacyjnych
Certyfikat
Cała Polska czyta dzieciom
Dzień Bezpiecznego Internetu
XXII SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31