Menu
· Strona główna
· O szkole
· Patron szkoły
· Kadra
· Dokumentacja
· Wyniki klasyfikacji
· Rada Rodziców
· Rekrutacja
· Samorząd Uczniowski
· Szkolny Klub Wolontariusza
· Pedagog szkolny
· Szkolne Koło LOP
· Pomoc psychologiczno pedagogiczna
· Biblioteka
· Świetlica
· Osiągnięcia
· Kino.Teatr.Wystawy
· Koncerty
· Zajęcia pozalekcyjne
· Wycieczki
· Konkursy
· Projekty
· Sport szkolny
· Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
· Stołówka szkolna
· Adopcja na odległość
· Innowacje pedagogiczne
· Edukacja prozwierzęca
· Linki
· Kontakt

Odwiedziny gości
Dziś:712
Wczoraj:1,139
W tym tygodniu:1,851
W tym miesiącu:25,785
W tym roku:1,381,702
Wszystkich:5,836,390
Konkurs piosenki chrześcijańskiej 2011

IX Koszaliński Przegląd Pieśni Chrześcijańskiej 5 maja 2011 roku uczniowie szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach: Daria Pajączek, Agata Oczkowska, Ola Nawrocka, Julia Olearczyk, Paulina Sochaj, Natalka Katolik, Kamila Kordek, Dagmara Wojtczak, Zuzia Zych, Marek Misztal i Tomasz Piskorowski, pod opieką pani Izabelli Miroty wzięli udział w IX Koszalińskim Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej.


Galeria zdjęć


Konkurs plastyczny „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”. 2011

Nasi uczniowie z klas IV – VI wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastyczny organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Koszalinie. Konkurs został zorganizowany w związku z VI rocznicą śmierci Jana Pawła II. Temat pracy brzmiał : „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”. Uczniowie przygotowywali prace pod opieką pani Moniki Pachołek. W końcowym efekcie:

  • Natalka Tyborczyk z klasy IVB  i Karina Szmidt z klasy VA zajęły I miejsce,

  • Weronika Bortnik z klasy VIA – II.

Wręczenie nagród odbyło się 30 marca 2011 roku w czytelni Szkoły Podstawowej nr 17 w Koszalinie.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

Monika Pachołek

Galeria zdjęć

Powiatowy Konkurs Plastyczny – „Plastyczne rekreacje Mikołajka”

Już po raz drugi uczniowie ze Świetlicy przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną im. J. Lelewela! Tegoroczna edycja dotyczyła „Plastycznych rekreacji Mikołajka”, na podstawie przygód tytułowego bohatera książek J. J. Sempégo i R. Goscinnego. Rozdanie nagród nastąpiło 6 kwietnia 2011 roku, w auli Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, podczas VIII dziecięcej sesji naukowej pt.: „Mikołajek i inne chłopaki”.

Aleksandra Wełna

Galeria zdjęć

Sprawdzian po klasie VI 2011

63 uczniów naszej szkoły w dniu 5 kwietnia 2011 pisało Sprawdzian po klasie VI. Rozpoczął się on o godz. 9.00 i trwał 60 minut. Wszyscy uczniowie w Polsce pisali taki sam test. Prace zostały zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Przystąpienie do sprawdzianu szóstoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły. Szóstoklasiści, którzy w ogóle nie przystąpią do sprawdzianu w tym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i zgłosić się na egzamin za rok. Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają pod koniec maja. Umieszczone będą one także na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami.

Galeria zdjęć

Arkusz egzaminacyjny

OdpowiedziDzień Europejski 2011

25 marca 2011 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach miała miejsce ważna uroczystość – Dzień Europejski pod nazwą „Szlakiem traktatów europejskich Amsterdam – Nicea – Lizbona.”. Uczniowie w humorystyczny ale merytoryczny sposób pokazali charakterystyczne elementy Holandii, Francji i Portugalii.


Galeria zdjęć

"Zagrożenia dzieci w Internecie"

23 marca 2011 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie rodziców i nauczycieli nt. "Zagrożeń dzieci w Internecie". Szkolenie poprowadził Zachodniopomorski Rzecznik Praw Dziecka Pan mgr Henryk Jeszke. Rodzicom dziękujemy za tak liczne przybycie.

I Dzień Wiosny 2011

JUŻ JEST WIOSNA - BUZIA RADOSNA”
Tymi słowami 21 marca 2011 roku rozpoczęły się obchody Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach. Gospodarzem programu był Samorząd Uczniowski, który pod opieką pani Moniki Pachołek i pomocy pani Agnieszki Bartczak przygotował całą uroczystość. Imprezę prowadziły: Nikola Zadubiec i Agata Oczkowska, zaś oprawą muzyczną zajął się Tomasz Piskorowski.

Monika Pacholek
Galeria zdjęć
Powódź, pożar dniem, czy nocą straż przychodzi ci z pomocą

Podczas zajęć świetlicowych, które prowadziła pani Moniki Pachołek uczennice z klasy IVB Ania Paubińska, Milena Wróbel, Alicja Sadowska i Natalka Tyborczyk przygotowały prace na XIII Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży. Hasłem tegorocznej edycji jest:  „Powódź, pożar dniem, czy nocą straż przychodzi Ci z pomocą”. Konkurs ma na celu  promowanie wiedzy na temat działalności służb ratowniczych, a w szczególności straży pożarnej uczestniczącej w usuwaniu wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń i klęsk żywiołowych. Oto efekty pracy dziewczynek. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki starań uczennic.

Monika Pachołek

"Noc Bożego Narodzenia" w bobolickiej Szkole Podstawowej

Od wielu lat w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach, historię narodzenia Jezusa przedstawiają uczniowie klas I-III. 22 grudnia 2010r. za sprawą małych aktorów z klasy Ic, IIc i IIIc, można było przenieść się na chwilę do Betlejem. Inscenizacja miała charakter tradycyjny. Obok głównych postaci, Maryi i Józefa pochylonych nad żłóbkiem, wystąpili aniołowie, pasterze i królowie. Nie zabrakło króla Heroda, diabełka i śmierci. Wszyscy przeżywali swoje role. Anioły oglądały sobie nawzajem skrzydła, królowie ćwiczyli ukłony, a pastuszkowie polegując wokół ogniska musieli pilnować swoich darów. Dzieci występujące pierwszy raz przed publicznością odczuwały małą tremę. Na zakończenie przedstawienia do żłóbka przybyły dzieci niosące serca. Z ich wierszyków płynęło przesłanie, że Święta budzą zawsze nadzieję, a wraz z nią wiele dobra i życzliwości.


Galeria zdjęć

Małgorzata Dziubak
Sabina Wisłocka
Anna Malazdra

 

List do Świętego Mikołaja

W grudniu uczniowie ze świetlicy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Bobolicach - „List do Św. Mikołaja”. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, dlatego wzięło w nim udział wielu uczniów naszej szkoły, nawet tych, którzy na co dzień nie uczestniczą w zajęciach  świetlicowych!

Prace były wykonane pod kierunkiem Pani Aleksandry Wełny (zajęcia świetlicowe), Pani Moniki Pachołek (religia) oraz Pani Bożeny Aksiutin (język polski).

Aleksandra Wełna

Galeria zdjęć

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
„Cicha noc, święta noc
Pokój niesie ludziom wszem…”

 

… tymi słowami rozpoczął się 22 grudnia 2010 roku, w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Gospodarzem programu byli uczniowie z kl. VIb, którzy pod kierownictwem Pani Moniki Pachołek wprowadzili wszystkich obecnych w wyjątkowy, świąteczny nastrój.


Galeria zdjęć

Pachołek Monika
Wełna Aleksandra

BIP
Nasz Facebook!
1% dla Placówek Edukacyjnych
Certyfikat
Cała Polska czyta dzieciom
Dzień Bezpiecznego Internetu
XXII SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31